חוויה אישית מהרב | הרבנית

במהלך השנים, הרב והרבנית עמאר נגעו בלבבות של אלפי אנשים, במישרין או בעקיפין.

רבים כל כך נוצרים בליבם חוויה אישית שלהם עם הרב והרבנית – מפגש, שיחה, ברכה, מסר או אפילו ניגון  ששמעו מפי הרב שריגש אותם ושינה את חייהם.
כאן תוכלו לשתף אותנו ברגע האישי שלכם . ספרו לנו עליו, והזיכרון שלכם יישמר ויונצח לתמיד.

שיתופים אחרונים:

כשם המקום "אור מנחם" כך המקום עצמו 💎

הרב נותן תחושה מאוד בייתית ומרגיעה ומלא אור שמוקף בשיעורים מחממי לב לימוד התניא ומאמרים של הרבי כיף להיות רק נוכח במקום שמלא בשמחה וניגונים שמקרבים את הלבבות באווירה מאוד משפחתית

בחסד השם אני נמצע בשיעורי תניא בראשון שזה המנוע שלי לשבוע הרב מעביר את השיעור בצורה מאוד ברורה ופרקטית לחיים היום יומים שלנו לקחתי ואני עוד לוקח מהשיעורים הרבה כלים לחיבור התמידי עם ה' , אחרי כמה חודשים של למידה מהנה עם הרב הבנתי שחייב לשלב חסידות אין מה לומר שבלי לימוד התניא עדיין לא התחלתי להבין אפילו מה היא עבודת השם אמיתית.

בהחלט זכינו להיות נוכחים באור מנחם!

מאור בן משה

הם תמיד היו פה ברובע הזה אבל בשנים האחרונות עם הקמת מרכז מאורות התחברנו, הפגישה הראשונית הרגשתי שהגעתי הביתה ואהוו היו לי אורות וניצוצות בלב. וכך בכל פעם שכשאני פוגשת בהם ליבי מתמלא אור שמחה ורוגע יודעת שיש מי שדואג שומע מקשיב מייעץ ומכוון, הזוג עמאר וילדיהם הם מתנות שהאל שלח לנו בעיר אשדוד, אוהבת אותם ומעריכה אותם, כמה ערך הם מביאים בשליחותם, לבוא לבית כנסת ולראותם אותם זהו יום חג.
לפעילות שלהם אין אח ורע כמות היוזמות הפעילויות הפרוייקטים החזון ההגשמה והעבודה שהם נותנים מתוך אמונה במסירות להפצת הטוב לקרב לבבות ולהאיר נשמות מעורר השראה מוקירה להם תודה על שהםם חיברו אותי שוב לרבי – בצומת מאד מרכזית בחיי הם העניקו לי תחושה של משפחה – הם מהווים אור מנחם ומרפא ופותחים את ביתם באמת לכל יהודי ויהודיה. מאחלת שיראו רק טוב בחייהם כפי שהם עושים טוב לאחרים יישר כח על כל העשייה המדהימה והמרגשת שלהם.

אירמה צור

כל מפגש עם הרב והרבנית מעלים חיוך ודחיפה קדימה.

ניכר במאור פניהם שהם חיים את השליחות תרתי משמע מתוך שמחה אמיתית ואהבת ישראל גדולה.

לפני יותר מעשר שנים הגענו להילולת רשב"י זיע"א "באור מנחם" הייתי פחות מחודש לאחר הפלה טבעית עצובה וכאובה. ניגשה אליי הרבנית חנה היקרה ולחשה לי באוזן בקשי מרבי שמעון זרע קודש עכשיו מול המדורה שלו זו שעת רצון גדולה. התבוננתי באש במשך שעה , דמעות ירדו בלי סוף התפללתי וביקשתי .

באותו החודש נכנסתי להריון ובתום 9 חודשים קיבלנו תינוק מדהים שה' ישמור אותו ! שנה לאחר מכן הגענו עם בננו להילולה שוב להתפלל מול המדורה ובעיקר להודות.

מעיין

זכינו!!!!!
אני וזיוה אשתי ובננו הדר הקטן זכינו אתמול בערב לארח בביתנו את הרב מנחם עמאר, ראש קהילת חב"ד "אור מנחם" באשדוד. זכותו ומעלתו של הרב מנחם עמאר הן באור העצום שהוא מפיץ, בנועם דיבורו, בחוכמתו הרבה, באהבה שהוא רוחש לכל אדם, מקרב ומחבר בין אנשים, נוח לבריות ואהוב מאוד. בחודש האחרון יצא לי לראות אותו מספר פעמים. הפעם הראשונה הייתה במסגרת כתבה לעיתון. כבר במפגש הזה הוא נכנס לי ללב, ומי שמכיר אותי יודע שכבר ראיתי ושמעתי הכול. בפעם השנייה קפצתי להביא לו משהו במרכז מאורות המדהים, מרכז מבקרים למורשת היהודית שהוא ואשתו הקימו (חובה חובה ועוד פעם חובה לבקר שם, אבל זה לפוסט אחר). זיוה והדר היו איתי הפעם, זה היה בשישי שעת צהריים, אנחנו בריצות מהבוקר, בכל זאת יום שישי, נכנסנו למקום וברגע אחד נחתה עלינו השלווה, הרב קיבל אותנו במאור פניו, דיברנו הרבה על החיים וקצת על החסידות, וכשיצאנו משם, ראיתי איך זיוה בהיי, ואז הבנתי, זה לא סתם אור, זה אור של מי שגדל בחצרו של הרבי מילובביץ'. אולי הייתי צריך לספר קודם, הרב מנחם עמאר היה קרוב מאוד לרבי מילובביץ' ולמעשה גדל בצילו עד שנפטר. הוא שוחח איתו לעיתים קרובות, קיבל ממנו עצות רבות, כולל העצה המרכזית להיות שליח חב"ד באוסטרליה, אבל היום הרב ורעייתו חנה עמאר שבו לישראל, ויחד הם ממשיכים לקרב בין הבריות ולדאוג שכל יהודי יכיר את המורשת היהודית. אז באותו ביקור שני, זכינו לקבל כמה עצות טובות מהרב, שמענו את ניגון הגעגועים העתיק, והלב שלנו התרחב, או כמו שזיוה אמרה בסוף הביקור, אני מרחפת כמו אחרי שלוש שעות של מדיטציה. הערב, הרב הגיע אלינו והעביר שיעור מספר התניא, שעוסק בנפש האדם, וזה היה מרתק, ומחכים מאוד, שאלנו שאלות, וקיבלנו תשובות שהן מיליון דולר ממש כך, הרבה תובנות על הלב ועל המוח ועל הגשר ביניהם, על פסיכואנליזה, על כוח הרצון, על התקופה המטורפת שאנחנו חיים בה, על תוחלת חייהן של סערות תקשורתיות, על רעשי רקע ועל אמת, שאולי לוקח לה זמן לצאת, אבל תמיד היא נוצצת ומביאה איתה אור גדול. תודה על הזכות ועל ערב בלתי נשכח.

אלי לוי

את הרב מנחם עמר היקר הכרתי כשהייתי בשנת אבל על אמא שלי דולי חמו ז״ל הרב ליווה אותי עשה שיעורים לעילוי נשמת אימי חיזק אותי באמונה בשם יתברך עודד את נפשי בחיוך היפה שלו וביחס החם אין כמו הרב עמר ברגישות באהבת חינם אשריי שזכיתי ❤

קובי חמו

באתי להתוועדות לרגל הילולת הרי"ץ זיע"א, והרגשתי הרגשת חג.

הניגונים עם הרב עמאר שליט"א, הסיפורים הנפלאים על הרבי זצ"ל, ובכללי הרגשה של בית שפתוח לרווחה לכל יהודי!

הדר כץ

אני משמש במקום הקדוש הזה כאב בית פעמים ומרגיש עייפות וכדו. ופתאום הרב או הרבנית עוברים ושואלים בשלומי בחיוך . אני מרגיש שהשלום הזה יש בו כוחות רוחניים שנותנים כח במציאות .והעייפות לאט לאט מתפוגגת ונכנסים כוחות חדשים .

איציק ניסני

הרב עשה פרוייקטים בשביל צעירים עם פיצול העביר שיעור, עונג בשבת עם שירים אוכל מלא שפע תמיד באהבה ורצון לעזור לתת לעשות טוב, לחזק אותנו ,מיד פה בשבילנו, שיעורי תורה כל יום, הילולות שרק באור מנחם יש שמחה שאין כמותה, תמיד פה בשביל לדבר איתך עם אתה צריך לפנות אותך בדרך הנכונה, עשה עונג בבית שימח אותנו דיבר איתנו כמו הילדים שלנו, שאני בא לאור מנחם אני מרגיש טוב כי יש אהבה צחוק חיוכים תמיד.

אבי דיין

סדר ניגונים של יום שבת עם הרב כל שבת בצהריים בן מנחה לערבית – דבר מיוחד ומרומם.

במיוחד זכור לי ניגון פולטבה שהרב לימד אותנו וניסה להסביר לנו מה אולי צריך להרגיש כשמנגנים את הניגון הטהור הזה.

גל שלמה

הוזמנו לארוחת ערב שבת אצל הרב והרבנית ודי הופתענו. שנינו חדשים בקהילה ולא כל כך ידענו למה לצפות.

הייתה חויה מרגשת ומרתקת לשנינו. יצאנו מהערב בתחושה מעוררת השראה ודיברנו בינינו שככה אנו רוצים שיראה שולחן שבת אצלינו בבית. בע"ה שיתגשם.

יואב וענבל פוליאק

יואב פוליאק

נרשמנו לקייטנת הקייץ בהנחיית מעיין וכל יום הפך לחוויה ענקית בשביל הבנים שלי.
חזרו מחוייכים שמחים ומאושרים מכל הטוב שקיבלו שם, מהידיעות יחס חם ואוהב סבלנות השקעה כמובן תכנים מגוונים ומעניינים והכל ברוגע ובנועם.
הילדים לא רצו שהקייטנה תיגמר ולכן נרשמנו גם לסבב השני של הקייטנה וכל בוקר פשוט קפצו מהמיטה כדי להגיע בזמן !
תודה רבה ושהשם יחזיר לכן כפול ומכופל

 

רונית

רוצה להודות לרב והרבנית היקרים על שיצרו בעיר קייטנת ילדים מהפכנית!
זו השנה השניה ברציפות בה רשמתי את הילד שלי לקייטנת קיץ מהחלומות שהקנתה לילד חוויה מיוחדת במינה.
לא זכור לי ארוע כזה מתמשך שהקפיץ כל בוקר את הילד מהמיטה, זה כבר משהו שהוא מעבר למדריכות מסורות וחינניות.
תודה על כל התכנים החסידיים, על היצירות המושקעות, על החשיבה והכל בדרך של נועם וסבלנות גדולה. אנו שמחים שהפעילות של הילדים ממשיכה גם במהלך השנה כ"מועדון הילדים".
זכינו!
אוהבים ומעריכים

 

מגדי רון

לרגל סיום הקייטנה, ברצוני להודות לרב ולרבנית ולמדריכות המקסימות לכל אחת ואחת על האור, השפע, הערכים, הקדושה, היהדות והחסידות ששפכתן על הילדים המתוקים.
מה שהם חוו באור מנח בטוח יילווה אותם להמשך החיים והכל נחקק בזכרונם כחוויה מרוממת.

תודה אישית לכולן שאפשרתם לביתי שיינא להיות חלק מהחוויה על אף המוגבלות האלרגית שלה.
תודה ששמרתם עליה.
עלו והצליחו, שה' יברך את כולכם תודה ענקית לרב והרבנית על שהגו ובירכו את הקייטנת הקיץ- חוויה תורנית, יהודית, חסידית מתוקה.

אורה

 זאת השנה הראשונה שרשמנו את בננו לקייטנה של אור מנחם, בהדרכת מעיין ומושקי ומעבר לכך שהילד מאוד נהנה, כל יום כשחזר ציפה כבר ליום שלמחרת.
הקייטנה היתה מלאה בתכנים טובים, תפילות חשובות והרבה פעילויות מועילות והכי חשוב – ערכיות !
אפילו ביקשנו הארכה של שבוע נוסף בקייטנה וזכינו שהשבוע ניתן לילדים.
יישר כח על היוזמה המבורכת !

ענבל פוליאק